Hokejový klub Vlkoš

               

                  Mnoho lidí v obci asi neví, že ve Vlkoši máme Hokejový klub, který byl oficiálně založen v roce 2002. Je řádně zaregistrován, má své stanovy a navázal tak na dlouholetou tradici vlkošského hokeje z padesátých a šedesátých let minulého století. V té době byl hokej v zimních měsících velmi populárním sportem a hokejový oddíl Sokola Vlkoš pravidelně přihlašoval mužstvo mužů do mistorvských soutěží. Hrálo se na přírodním kluzišti na stadionu u sokolovny. Na večerní zápasy při umělém osvětlení chodilo mnoho diváků. Málo mrazivé zimní měsíce v druhé polovině 60. let neumožnily provozovat tento sport, nemrzlo a na stadionu stála po většinu zimy jen voda. To byl hlavní důvod, proč hokej ve Vlkoši zanikl.
Současný hokejový klub takové starosti nemá. I když na rozdíl od svých předchůdců musí hokejisté za ledem dojíždět do Přerova, mají led k dispozici od konce léta až do jarních měsíců. Poprvé vyjeli v nové sezóně na led již v druhé polovině srpna a od té doby se pravidelně jedenkrát týdně schází na Zimním stadionu v Přerově.
Náklady spojené s provozováním tohoto finančně náročného sportu si hradí členové klubu sami, od zakoupení hráčské výstroje až po platby za pronájem ledu. V současné době se již objevili první sponzoři, kteří klubu finančně nebo materiálně vypomohli. Jsou jimi Gorenje Olomouc, EKO Agrostav Přerov a Pálenice Vlkoš.
Členové klubu byli taktéž iniciátory a mají největší zásluhu na vybudování umělého osvětlení rybníka. Na přírodním kluzišti se tak mohlo po celou loňskou zimu bruslit až do pozdních večerních hodin.

VLKOŠSKÝ ZPRAVODAJ - prosinec 2003, číslo 3, str. 12.

Menu

VOLBY

Volby 2017

TRŽNÍ ŘÁD

Tržní řád     

Úřad práce v Přerově

http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/olk/kop/prerov

Facebook - stránky obce

http://www.facebook.com/pages/Obec-Vlko%C5%A1-u-P%C5%99erova/120949127977559

http://www.ok-tourism.cz/

http://www.kr-olomoucky.cz/integrovany-dopravni-system-olomouckeho-kraje-idsok-cl-36.html

kaplička.JPG

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

MAS Partnerství Moštěnka

www.mas-mostenka.cz

Kraj pod Hostýnem ožívá

http://hostynsko.cz/

http://www.kr-olomoucky.cz

Dotace z rozpočtu Olomouckého kraje POV 2016

Dotace z rozpočtu Olomouckého kraje POV 2015

http://www.obecvlkos.cz/index.php?nid=1893&lid=CZ&oid=1924733

Projekt obce Vlkoš z ROP Střední Morava

Rekonstrukce místních komunikací, nové chodníky, veřejné osvětlení v obci Vlkoš
http://www.rr-strednimorava.cz/

Návštěvnost stránek

244383
vlkos_pata.png