1953 – 1963
Založení organizovaného fotbalu ve Vlkoši přímo souviselo s růstem obliby provozování tohoto sportu v naší zemi. Mládež ve Vlkoši se stále více věnovala tomuto sportu a jedním z míst, kde se často hrávalo, byla louka na Bědachově. Zde se také odehrávala první střetnutí mezi Kanovskem a Vlkošem.
V roce 1953 byl při Sokolu Vlkoš založen fotbalový oddíl, který se poté zapojil do okresní soutěže, i když hřiště ve Vlkoši nebylo. Hrálo se v Bochoři nebo v Říkovicích. V polovině padesátých let bylo již vybráno místo vhodné pro vybudování hřiště a po dohodě s vlastníky pozemků a národním výborem se začalo s přípravami na realizaci vlastního hřiště.
Na jaře roku 1957 se začalo s vyměřováním vybrané parcely, úpravou terénu a osazováním branek. Dne 23. června 1957 bylo fotbalové hřiště slavnostně otevřeno. Obcí procházel průvod, u památníku padlých ve středu obce položili věnec a poté na hřišti vztyčili vlajku. V hlavním zápase slavnostního dne byly hosty domácího týmu družstvo Vlkoše u Kyjova.
Nové fotbalové hřiště se stalo lákadlem pro mládež. Kvalita těchto mladých fotbalistů, se projevila postupem do I. B třídy.
1963 – 1973
Na počátku tohoto období přihlašoval oddíl kopané do soutěže pravidelně jen mužstvo mužů. Jako šatna fotbalistům sloužil uvolněný byt v sokolovně. Jako umývárna zase pumpa na studni před sokolovnou. Pro většinu tehdejších hráčů bylo samozřejmostí, že po skončení sezóny, s příchodem zimy měnili kopačky za brusle a odehráli v drese Sokola Vlkoš zápasy okresní soutěže v hokeji na stadionu u sokolovny. Mládežnická družstva po většinu těchto let složena nebyla a kluci hráli mezi sebou neorganizovaně. Oblíbená byla písková plocha hřiště u sokolovny s hokejovými brankami. Až koncem šedesátých let se začíná formovat družstvo žáků, které začíná hrát v okresní soutěži.
V této době je zpracováván projekt stavby šaten na hřišti a začíná se s jejich výstavbou. Dává se dohromady dorostenecké mužstvo a je taktéž přihlášeno do okresní soutěže.
1973 – 1983
Toto období bylo ve znamení opravdového rozvoje vlkošské kopané s nejlepšími sportovními výsledky, které vlašský fotbal ve své historii dosáhl. V průběhu těchto let družstvo mužů zvítězilo v okresní soutěži a postoupilo poprvé v historii do okresního přeboru. Pozadu nezůstali ani dorostenci, kteří vyhráli okresní přebor a postoupilo do I. B třídy.
Byl zakoupen autobus, který vyřešil dopravu hráčů na hřiště soupeřů a využíval se také k pořádání zájezdů. Pro stále větší divácké návštěvy byly vybudovány na hřišti dřevěné přístřešky pro občerstvení.
1983 – 1993
Kopaná ve Vlkoši udržuje v těchto letech dobrou úroveň. Muži se zabydleli v okresním přeboru a pohybovali se v horní polovině tabulky bez existenčních potíží. Do dorostu již tak kvalitní hráči nepřicházeli a tak po dvouletém působení v I. B třídě, po reorganizaci soutěží, sestoupili do okresní soutěže.
Konec osmdesátých let je poznamenán poklesem zájmu mládeže o kopanou. Z důvodu nedostatku hráčů je odhlášeno ze soutěže družstvo žáků i dorostu. Mládežnická základna oddílu kopané se rozpadá.
1993 – 2003
Na počátku devadesátých let reprezentuje TJ Sokol Vlkoš jen družstvo mužů, a to v soutěži okresního přeboru. Několik dorostenců je uvolněno a hrají za kluby v okolí. V roce 1994 je založen ve Vlkoši Fotbalový klub. Družstvo mužů odchází z TJ Sokol a začíná hrát pod hlavičkou FK Vlkoš. Do tohoto klubu přichází několik fotbalistů z Přerova. Po dlouholeté pauze se začalo budovat žákovské mužstvo, které v polovině devadesátých let TJ Sokol přihlašuje do okresní soutěže.
Muži FK Vlkoš sestupují z okresního přeboru do okresní soutěže.
Na počátku nového tisíciletí má Vlkoš opět tři družstva, která hrají okresní soutěže v kopané a to žáky, dorostence a muže. Navíc si cestu na fotbalové hřiště našly i ženy, které sehrály několik turnajů a přátelských zápasů.
V roce 2003 je založeno družstvo nejmladších fotbalistů, tzv. přípravky.
inforamce byly čerpány a vypsány z almanachu 50 LET KOPANÉ VE VLKOŠI vydalé v roce 2003
Po 8:00-12:00, 13:00-17:00
St 8:00-12:00, 13:00-17:00