Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky v obci > Hokejový klub Vlkoš

Hokejový klub Vlkoš

Mnoho lidí v obci asi neví, že ve Vlkoši máme Hokejový klub, který byl oficiálně založen v roce 2002. Je řádně zaregistrován, má své stanovy a navázal tak na dlouholetou tradici vlkošského hokeje z padesátých a šedesátých let minulého století. V té době byl hokej v zimních měsících velmi populárním sportem a hokejový oddíl Sokola Vlkoš pravidelně přihlašoval mužstvo mužů do mistorvských soutěží. Hrálo se na přírodním kluzišti na stadionu u sokolovny. Na večerní zápasy při umělém osvětlení chodilo mnoho diváků. Málo mrazivé zimní měsíce v druhé polovině 60. let neumožnily provozovat tento sport, nemrzlo a na stadionu stála po většinu zimy jen voda. To byl hlavní důvod, proč hokej ve Vlkoši zanikl.
Současný hokejový klub takové starosti nemá. I když na rozdíl od svých předchůdců musí hokejisté za ledem dojíždět do Přerova, mají led k dispozici od konce léta až do jarních měsíců. Poprvé vyjeli v nové sezóně na led již v druhé polovině srpna a od té doby se pravidelně jedenkrát týdně schází na Zimním stadionu v Přerově.

Náklady spojené s provozováním tohoto finančně náročného sportu si hradí členové klubu sami, od zakoupení hráčské výstroje až po platby za pronájem ledu. V současné době se již objevili první sponzoři, kteří klubu finančně nebo materiálně vypomohli. Jsou jimi Gorenje Olomouc, EKO Agrostav Přerov a Pálenice Vlkoš.

Členové klubu byli taktéž iniciátory a mají největší zásluhu na vybudování umělého osvětlení rybníka. Na přírodním kluzišti se tak mohlo po celou loňskou zimu bruslit až do pozdních večerních hodin.

VLKOŠSKÝ ZPRAVODAJ - prosinec 2003, číslo 3, str. 12.

Hokejový klub Vlkoš