Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Římskokatolická farnost Vlkoš > Ohlášky

Vatican News - Čeština

OHLÁŠKY 

Biblický citát na dnešní den
Blaze národu, jehož Bohem je Hospodin. (Ž 33,12)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Odkazy na církevní weby 

 Téma týdne - krátké zamyšlení, které je inspirované úryvkem z nedělního biblického čtení

 

 Liturgický kalendář

550_modlitba_za_biskupa (1)-page-001.jpg

 

Naslouchat volání země a chudých v Kolumbii

Identifikace možností spolupráce s vládami při upevňování práce pro mír: to je cíl Grupo de Trabajo por Colombia - Pracovní skupiny pro Kolumbii, kterou dnes ráno, 12. června, ještě před generální audiencí přijal papež František. Přítomno bylo 17 členů skupiny, která sdružuje různé pobočky Charit z celého světa, od Evropy přes Spojené státy až po Latinskou Ameriku.

Čtěte více

 

]]>
12. 06. 2024 15:14

Papežova katecheze: Poznávat Boží lásku z Božích slov

Katecheze papeže Františka při generální audienci na Svatopetrském náměstí Katechetický cyklus „Duch svatý a nevěsta: Duch svatý vede Boží lid k Ježíši, naší naději“ - 3. část („Všechno v Písmu je vdechnuto Bohem“ – Poznávat Boží lásku z Božích slov)

Čtěte více

 

]]>
12. 06. 2024 14:16

Papež při generální audienci: Válka je vždy porážkou

Ve středu 12. června pokračoval papež František při generální audienci na Svatopetrském náměstí v cyklu katechezí o Duchu svatém a církvi. V závěru opětovně vyzval k modlitbě za mír a připomenul čtvrteční liturgickou památku sv. Antonína z Padovy.

Čtěte více

 

]]>
12. 06. 2024 10:34

Papež na Salesiánské univerzitě v dialogu s římskými kněžími: Církev je buď prorocká, nebo klerikální

Papež František v úterý 11. června odpoledne rozmlouval s přibližně 160 kněžími od 11 do 39 let kněžského svěcení. Jedná se o třetí a poslední ze setkání s duchovními jeho diecéze, která se rovněž vyznačují diskusí o pastoračních otázkách za zavřenými dveřmi. Papeže na Salesiánské univerzitě přivítali salesiánský kardinál Artime a vicegerent římské diecéze Reina; během uvítání zazněly písně a potlesk akademické obce. K novinářům venku: „Na G7 budeme mluvit o míru a umělé inteligenci“.

Čtěte více

 

]]>
11. 06. 2024 19:11

Svatý stolec představí dokument o primátu římského biskupa

Ve čtvrtek 13. června 2024 v 11.30 hodin se v Tiskovém středisku Svatého stolce uskuteční tisková konference k prezentaci dokumentu Dikasteria pro podporu jednoty křesťanů „Římský biskup. Primát a synodalita v ekumenickém dialogu a reakcích na encykliku Ut unum sint“.

Čtěte více

 

]]>
11. 06. 2024 13:07

Vatikán hostí setkání zaměřené na synodalitu v církevních hnutích

Dne 13. června se ve Vatikánu koná Výroční setkání moderátorů sdružení věřících, církevních hnutí a nových společenství, které pod titulem „Výzva synodality pro misii“ pořádá Dikasterium pro laiky, rodinu a život.

Čtěte více

 

]]>
11. 06. 2024 12:27

Nigérie: Milosrdné sestry pomáhají obětem obchodování s lidmi

Boj proti obchodování s lidmi je prioritou Milosrdných sester v Nigérii: často jsou to právě ony, kdo obětem poskytují bezpečné útočiště. Sestra Justina Suekime Nelsonová nám vypráví svůj příběh o tom, jak doprovází oběti obchodování s lidmi na jejich cestě za svobodou.

Čtěte více

 

]]>
11. 06. 2024 11:36

Papež František se setká s humoristy z celého světa

Setkání se uskuteční v pátek 14. června ve Vatikánu.

Čtěte více

 

]]>
11. 06. 2024 11:19

  

 Bruno Sklenovský: dluh, který je třeba splatit

Článek z časopisu PAMĚŤ A DĚJINY, 2/2019, autor: Prokop Tomek