Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Římskokatolická farnost Vlkoš > Ohlášky

Vatican News - Čeština

OHLÁŠKY 

Biblický citát na dnešní den
Blaze národu, jehož Bohem je Hospodin. (Ž 33,12)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Odkazy na církevní weby 

 Téma týdne - krátké zamyšlení, které je inspirované úryvkem z nedělního biblického čtení

 

 Liturgický kalendář

550_modlitba_za_biskupa (1)-page-001.jpg

 

Papež se modlí za oběti požáru v Iráku

Papež František s hlubokým zármutkem reagoval na zprávu o ničivém požáru ve většinově křesťanském městě Karakoš v Iráku.

Čtěte více

 

]]>
29. 09. 2023 11:14

Budoucí kardinál Marchetto: Ti, kdo zachraňují životy migrantů, si zaslouží chválu

Bývalý sekretář Papežské rady pro pastoraci migrantů a lidí bez domova, který bude brzy jmenován kardinálem, zdůrazňuje, že odmítání uprchlíků je na úkor lidské důstojnosti. Připomíná 3. říjen před deseti lety, kdy při ztroskotání lodi ve Středozemním moři poblíž ostrova Lampedusa zahynulo 368 lidí, a vyjadřuje poděkování papeži Františkovi za dynamiku a svěžest jeho angažovanosti s ohledem na migrační výzvu.

Čtěte více

 

]]>
29. 09. 2023 11:01

František se setkal s kněžími v římské farnosti, kde byly nedávno zavražděny dvě ženy

Ve čtvrtek 28. září odpoledne se papež František vydal do farnosti Santa Maria della Salute na předměstí italského hlavního města na setkání s kněžími čtyřiatřicáté prefektury. Večer o tom informovalo vatikánské tiskové středisko. Diskutovali o některých pastoračních výzvách v souvislosti s problémy této oblasti.

Čtěte více

 

]]>
28. 09. 2023 21:08

Prefekt Dikasteria pro komunikaci vysvětlil novinářům průběh synody

Synoda není algebraickým součtem předchozích názorů, není to televizní program, není to něco jako Truman show: je to něco jiného, je to chvíle společného rozlišování ve víře, ve společenství, v modlitbě, v tichu, v naslouchání, je to jedinečný, posvátný čas, zdůraznil Paolo Ruffini, prefekt Dikasteria pro komunikaci, při setkání s novináři.

Čtěte více

 

]]>
28. 09. 2023 16:17

Výzva papežské komise pro ochranu nezletilých: Při konzistoři a synodě učiňte více proti zneužívání!

Dokument papežské komise vyzývá církevní představitele, aby s ohledem na významné události nadcházejících dnů ve Vatikánu využili všech možných metod k překonání současných nedostatků a mezer v práci při potírání a prevenci násilí.

Čtěte více

 

]]>
28. 09. 2023 15:23

Svatý stolec: Svět bez atomových zbraní je nezbytný a možný

Svatý stolec nepochybuje, že svět bez jaderných zbraní je nezbytný a možný, což je cíl, k jehož dosažení přispívá důležitý nástroj, jakým jsou záruky Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), uvedl ve Vídni na 67. generální konferenci MAAE mons. Daniel Pacho, podsekretář pro multilaterální sektor sekce pro vztahy se státy a mezinárodními organizacemi Státního sekretariátu.

Čtěte více

 

]]>
28. 09. 2023 14:57

Portugalský premiér António Luís Santos da Costa na audienci u papeže Františka

Papež František ve čtvrtek 28. září přijal ve Vatikánu portugalského premiéra, který se později setkal s kardinálem Parolinem a monsignorem Gallagherem. Rozhovory se zaměřily na Světové dny mládeže v Lisabonu a papežovu návštěvu Portugalska, situaci na Ukrajině a fenomén migrace.

Čtěte více

 

]]>
28. 09. 2023 13:57

Dialog papeže Františka s dvanácti studenty asijských katolických univerzit

Papež František vedl virtuální dialog s dvanácti studenty z katolických univerzit v Indii, Nepálu a Pákistánu díky iniciativě Papežské komise pro Latinskou Ameriku a Loyola University v Chicagu. Diskutovalo se o náboženské svobodě a svědectví, šikaně a sebevraždách mladých lidí, sociálních sítích a mediální gramotnosti.

Čtěte více

 

]]>
27. 09. 2023 16:19

  

 Bruno Sklenovský: dluh, který je třeba splatit

Článek z časopisu PAMĚŤ A DĚJINY, 2/2019, autor: Prokop Tomek