Drobečková navigace

Aktuální zprávy > Římskokatolická farnost Vlkoš > Ohlášky

Vatican News - Čeština

OHLÁŠKY 

Biblický citát na dnešní den
Blaze národu, jehož Bohem je Hospodin. (Ž 33,12)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 Téma týdne - krátké zamyšlení, které je inspirované úryvkem z nedělního biblického čtení

 Odkazy na církevní weby 

 Liturgický kalendář

 

 

 

 

„Poutníci naděje“ – motto příštího jubilejního roku

Jak sdělil předseda Papežské rady pro novou evangelizaci, arcibiskup Fisichella, papež František schválil téma příštího řádného jubilea, které připadne na rok 2025. Zní „Poutníci naděje“ v doslovném překladu z italského originálu, česky možná spíše "Poutníci z naděje" či "Poutníci nadějí". 
 
 

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc leden 2022

Modleme se za obnovu sociálního smíru v Kazachstánu založeném na dialogu, spravedlnosti a společném dobru.

 

  

Papež povzbudil obyvatele ostrova postiženého sopečnou erupcí

„Doprovázím vás při obnově“, vzkazuje papež obyvatelům ostrova La Palma, kteří od září trpí následky sopečného výbuchu. Biskup z Tenerife nahrál papežovo videoposelství dnes dopoledne během audience se třetí skupinou španělských biskupů, kteří jsou v Římě na návštěvě ad limina.

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 20:12

Papež: Připomínat důstojnost každé lidské bytosti od početí do přirozené smrti

Důstojnost, rozlišování a víra. Tato tři slova dnes papež František předložil k zamyšlení účastníkům plenárního shromáždění Kongregace pro nauku víry.

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 19:24

Odvolací soud potvrdil vinu bývalých vedoucích pracovníků IOR

Bývalý generální ředitel Cipriani a zástupce ředitele Tulli budou muset Institutu náboženských děl (IOR) zaplatit odškodné ve výši přibližně 40 milionů eur. "Rozsudek je výsledkem práce na hluboké obnově a transformaci Institutu v rámci významných reforem finančního sektoru Vatikánu a Svatého stolce."

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 18:10

Svatí a chudí pomáhají křesťanům objevit bratrské společenství

Úryvek z textu publikovaného ve Vatikánském deníku L´Osservatore Romano u příležitosti Týdne modliteb za jednotu křesťanů

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 17:33

Papež prohlásil svatého Ireneje z Lyonu učitelem církve

Vatikán. Svatý stolec dnes zveřejnil dekret, jímž papež František uděluje titul učitele církve sv. Ireneji z Lyonu. Papež mu propůjčil titul „Učitel jednoty“.

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 12:28

Pandemie jako příležitost k růstu ekumenického dialogu

„Ekumenismus v době pandemie. Od krize k příležitosti“, takový název nese pracovní dokument, který ve čtvrtek odpoledne představila Papežská rada pro jednotu křesťanů na setkání v římském Angelicu. Jedná se o výsledek průzkumu, který byl loni proveden mezi všemi biskupskými konferencemi a synody východních katolických církví.

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 11:10

Rutilio Grande – symbol země, která žádá pravdu a spravedlnost

V sobotu bude salvadorská církev slavit blahořečení jezuity o. Rutilia Grandeho a jeho spolupracovníků, laiků Manuela Solórzana a Nelsona Rutilia Lemuse, kteří byli zavražděni 12. března 1977. Spolu s nimi bude beatifikován františkán Cosma Spessotto. Podle jezuitského historika a životopisce Rodolfa Cardenala spočívá přínos těchto mučedníků v tom, že se postavili na stranu chudých v krizovém dějinném údobí poznamenaném násilím.

Čtěte více

 

]]>
21. 01. 2022 10:24

Zveřejněna zpráva o zneužívání v mnichovské diecézi: 497 obětí za 74 let

Ve čtvrtek se konala tisková konference k představení průzkumu zadaného advokátní kanceláři. Byl představen přehled postupu arcibiskupů v případech zneužívání od roku 1945 do roku 2019, včetně Ratzingera. Bruni: "Čekáme na obsah dokumentu. Bolest a lítost nad zneužíváním, blízkost obětí".

Čtěte více

 

]]>
20. 01. 2022 17:08

  

 Bruno Sklenovský: dluh, který je třeba splatit

Článek z časopisu PAMĚŤ A DĚJINY, 2/2019, autor: Prokop Tomek 

 

Celoroční semináře online na webu Signály.cz

Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil v rámci celoročního projektu digitální evangelizace vzdělávací semináře pro mládež. Připravili jsme pro každý měsíc seminář pro mladou generaci středních a vysokých škol zaměřenou na dnešní otázky mladých lidí nejen ve víře, ale i v běžném životě.                    Více na https://www.signalyawards.cz/celorocni-seminare/

  

Videokázání pro děti 

 Videokázání (nejen) pro děti na každou neděli

Menu