Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Římskokatolická farnost Vlkoš > Ohlášky

Vatican News - Čeština

OHLÁŠKY 

Biblický citát na dnešní den
Blaze národu, jehož Bohem je Hospodin. (Ž 33,12)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Odkazy na církevní weby 

 Téma týdne - krátké zamyšlení, které je inspirované úryvkem z nedělního biblického čtení

 

 Liturgický kalendář

550_modlitba_za_biskupa (1)-page-001.jpg

 

Papež: Dnes válka na Ukrajině a včera šoa. Dějiny se opakují

V předvečer slavnosti Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu, se papež František při generální audienci dovolával Mariiny útěchy pro "trýzněné obyvatele" sužované Ukrajiny a za ty, kteří jsou dnes "zkoušeni brutalitou války". A připomněl "strašlivou událost", "Operaci Reinhardt", při níž nacisté za druhé světové války v létě 1942 vyhladili 1,7 milionu polských Židů. Paměť této události by nás měla povzbudit k mírotvorným činům, vyzval František.

Čtěte více

 

]]>
7. 12. 2022 13:29

Advent v magisteriu papežů

Papežové rozvedli smysl doby adventní v úvahách, které především vyzývají srdce každého člověka k opravdové přípravě na Vánoce. Připomeňme si některé z nich.

Čtěte více

 

]]>
6. 12. 2022 14:40

Vatikánské nadace přecházejí pod kontrolu hospodářských orgánů římské kurie

Jak papež František stanovil v motu proprio, datovaném pátého prosince a zveřejněném dnes v poledne, vatikánské nadace přecházejí pod kontrolu hospodářských orgánů kurie. Toto nařízení se týká subjektů vytvořených v rámci kuriálních institucí, které dosud požívaly určité správní autonomie. Nové nařízení se vztahuje i na subjekty se sídlem ve Vatikánském městském státě.

Čtěte více

 

]]>
6. 12. 2022 13:15

Věřící s postižením v církvi: Kromě začlenění i spoluzodpovědnost

Bylo zveřejněno první video ze série #TheChurchIsOurHome, které vypráví o příspěvku věřících s postižením k synodě o synodalitě a pojednává o tématu "Spoluzodpovědnost". Jedná se o první ze čtyř videí, která připravilo Dikasterium pro laiky, rodinu a život. Následující budou zveřejněna 15. prosince, 12. a 26. ledna 2023.

Čtěte více

 

]]>
6. 12. 2022 12:33

Na Svatopetrské náměstí se vrací výstava betlémů z celého světa

Mezinárodní výstava „Sto betlémů ve Vatikánu“ se vrací se svým pátým ročníkem, při němž se setkávají díla umělců z celého světa, kteří projevili svou kreativitu při ztvárnění Pánova narození.

Čtěte více

 

]]>
6. 12. 2022 12:00

Dikasterium pro charitu vyhlásilo novou sbírku na Ukrajinu

Dikasterium pro charitatu zveřejnilo tiskové prohlášení, v němž informuje o nové iniciativě na pomoc ukrajinskému obyvatelstvu zkoušenému válkou a zimou. Do konce tohoto měsíce si přeje shromáždit termotrička, chránící před chladem.

Čtěte více

 

]]>
6. 12. 2022 11:28

Papež k dobrovolníkům Světového dne mládeže: Jste výbušnou silou

Papež František u příležitosti Světového dne dobrovolníků, který připadl na pondělí 5. prosince, zaslal videoposelství ve španělštině, adresované dobrovolníkům Světových dní mládeže. Hovoří v něm o velkorysosti všech, kteří svou dobrovolnou prací podporují dílo církve. "Dobrovolnictví," vysvětluje papež, "je Boží milost".

Čtěte více

 

]]>
6. 12. 2022 11:01

Priority východních katolíků se "krásně shodují" se zaměřením papežovy synody, říká biskup Bayda

Biskup Bryan Bayda z ukrajinské katolické eparchie v Torontu a východní Kanadě vyzdvihuje význam synodality a společného úsilí východních a západních církví a říká, že se od sebe mohou navzájem učit.

Čtěte více

 

]]>
5. 12. 2022 16:07

  

 Bruno Sklenovský: dluh, který je třeba splatit

Článek z časopisu PAMĚŤ A DĚJINY, 2/2019, autor: Prokop Tomek 

 

Celoroční semináře online na webu Signály.cz

Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil v rámci celoročního projektu digitální evangelizace vzdělávací semináře pro mládež. Připravili jsme pro každý měsíc seminář pro mladou generaci středních a vysokých škol zaměřenou na dnešní otázky mladých lidí nejen ve víře, ale i v běžném životě.                    Více na https://www.signalyawards.cz/celorocni-seminare/

  

Videokázání pro děti 

 Videokázání (nejen) pro děti na každou neděli