Drobečková navigace

Aktuální zprávy > Římskokatolická farnost Vlkoš > Ohlášky

Vatican News - Čeština

OHLÁŠKY 

Biblický citát na dnešní den
Blaze národu, jehož Bohem je Hospodin. (Ž 33,12)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Odkazy na církevní weby 

 Téma týdne - krátké zamyšlení, které je inspirované úryvkem z nedělního biblického čtení

 

 Liturgický kalendář

   

 

„Poutníci naděje“ – motto příštího jubilejního roku

Jak sdělil předseda Papežské rady pro novou evangelizaci, arcibiskup Fisichella, papež František schválil téma příštího řádného jubilea, které připadne na rok 2025. Zní „Poutníci naděje“ v doslovném překladu z italského originálu, česky možná spíše "Poutníci z naděje" či "Poutníci nadějí". 
 
 
 

Sestra Orianne, paulínka na Instagramu: setkání s Kristem online

Řeholnice jsou aktivní také na sociálních sítích, kam přinášejí Krista. Hovořila Orianne Pietra René, dcera svatého Pavla, která žije v Bostonu. Její obeznámenost se sociálními médii nachází nový smysl v jejím životě řeholnice. Pokud budeme důslední, říká, můžeme také na internetu vytvořit "úrodnou půdu pro setkání lidí s Tím, který je šíleně miluje". Jejich příznivců jsou tisíce v různých zemích světa.

Čtěte více

 

]]>
28. 06. 2022 15:00

Pro život, vždy

Editorial od Andrey Tornielliho ze soboty 25. června o rozhodnutí Nejvyššího soudu v USA v otázce potratů: "Doufejme, že rozhodnutí Nejvyššího soudu USA se stane příležitostí k přijetí zákonů na ochranu života, práv žen a mateřství."

Čtěte více

 

]]>
28. 06. 2022 13:34

Smutek papeže kvůli smrti migrantů v Melille a Texasu

Ve svém dnešním tweetu papež František vyjádřil smutekt v souvislosti s nedávnými dvěma tragédiemi, které se týkaly migrantů v Melille a ve Spojených státech, modlí se za oběti. Papež vzývá Pána, aby "otevřel naše srdce a aby se tato neštěstí už nikdy neopakovala".

Čtěte více

 

]]>
28. 06. 2022 13:06

Papež mladým lidem: Čas prázdnin využijte dobře a zodpovědně

Ve videoposelství zveřejněném v Sorrentu v rámci týdne věnovaného prvnímu světovému summitu o turistickém ruchu mládeže, na němž se mladí lidé setkávají s vedoucími představiteli v sektoru turistického ruchu, František vyzval mladé, aby využili čas prádnin jako přípravu na výzvy budoucnosti.

Čtěte více

 

]]>
28. 06. 2022 12:31

Mariánská svatyně v ukrajinské Zarvanici stírá slzy

"Chceme, aby lidé viděli církev nejen ve formátu “Otče náš” a “Zdrávas Maria”, ale také jako Matku církev, která slouží a pomáhá různými způsoby." V tomto duchu se proměnila nejznámější ukrajinská svatyně v centrum, které přijímá lidi vysídlené z důvodu války a pomáhá jim na různých úrovních.

Čtěte více

 

]]>
28. 06. 2022 11:30

Parolin navštíví na přání papeže Kongo a Jižní Súdán

Návštěva vatikánského státního sekretáře se uskuteční mezi 1. a 8. červencem na znamení papežovy solidarity s africkými obyvateli, které zatím nebude moci osobně navštívit, jak uvedl na začátku měsíce, když přijal žádost lékařů, aby nezmařil výsledky stále probíhající léčby kolenních kloubů.

Čtěte více

 

]]>
28. 06. 2022 10:51

Papež k rodinám: Buďte znamením žijícího Krista a vstřícnou tváří církve!

V závěru Světového setkání rodin, při mši svaté na Svatopetrském náměstí v sobotu 25. června večer, papež František vyzval rodiny, aby „důvěřovaly lásce, kterou do nich vložil Bůh, a hlásaly s radostí krásu toho, že jsou rodinou“. Text tohoto misijního mandátu dostali účastníci mše svaté a nedělní modlitby Anděl Páně na kartičkách, které zdobila ikona Světového setkání rodin. Slova papeže Františka, jimiž vyslal rodiny do světa, přinášíme v plném znění:

Čtěte více

 

]]>
27. 06. 2022 17:49

Papež k rodinám z Neokatechumenátní cesty: Tatáž víra, mnoho kultur

Papež František dnes v aule Pavla VI. přijal asi pět tisíc členů Neokatechumenátní cesty: 430 rodin, které vyslal do „nejchudších a sekularizovaných“ oblastí světa, jak v úvodním pozdravu připomněl jeden ze zakladatelů tohoto hnutí, Kiko Argüello. Mnohé z těchto rodin ze zúčastnily Světového setkání rodin. Svatý otec hovořil k přítomným spatra, přičemž vyšel z evangelního úryvku, který zazněl v úvodu audience. Jeho slova přinášíme v plném rozsahu.

Čtěte více

 

]]>
27. 06. 2022 15:43

  

 Bruno Sklenovský: dluh, který je třeba splatit

Článek z časopisu PAMĚŤ A DĚJINY, 2/2019, autor: Prokop Tomek 

 

Celoroční semináře online na webu Signály.cz

Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil v rámci celoročního projektu digitální evangelizace vzdělávací semináře pro mládež. Připravili jsme pro každý měsíc seminář pro mladou generaci středních a vysokých škol zaměřenou na dnešní otázky mladých lidí nejen ve víře, ale i v běžném životě.                    Více na https://www.signalyawards.cz/celorocni-seminare/

  

Videokázání pro děti 

 Videokázání (nejen) pro děti na každou neděli

Menu